…пристигна!

БЕСКОНЕЧЕН ЕКРАН ЗА ПОДОБРО ДОЖИВУВАЊЕ

Fly V1 има поголем екран на помал уред.  Infinity screen од 5,5“ овозможува широк поглед и прегледност на содржината. Прилагодениот 18:9 формат со екстремно тенка рамка овозможува едноставно ракување со уредот, а Gorilla Glass екранот овозможува цврстина и придонесува кон модерен дизајн на овој уред.

 

ГО ПРЕПОЗНАВА СОПСТВЕНИКОТ

Предобрата опција на Fly V1 паметниот телефон FACE ID го препознава лицето и насмевката на својот сопственик и на тој начин уредот може да се отклучи.

Освен препознавање на вашето лице, уредот  има опција за отклучување со отисок од вашиот прст.

ПРЕДОБАР ДИЗАЈН

Задната страна на Fly V1 има атрактивен дизајн и таканаречена Mirror look завршна обработка, па во мобилниот можете и  да се огледувате. Кон врвниот дизајн посебно придонесува исклучително елегантното и тенко куќиште.

Mirror

LOOK

КАМЕРА ШТО ИЗМАМУВА НАСМЕВКА

Најомилените активности како што се селфи фотографиите и снимање во омилените моменти, поддржани се од две камери, задна од 13MP и предна од 8MP со посебен блиц! Квалитетните камери и блицеви ги добивате во склоп на уредот кој што е ценовно повеќе од достапен за сите.

13MP

ОДГОВАРА НА ВАШИТЕ ПОТРЕБИ

Покрај моќните карактеристики како што се 3GB RAM меморија и Mediatek  процесор, уредот работи на најновиот Android 8.0™ Oreo кој што овозможува брзо работење- карактеристика со која може да се пофалат големите произведувачи. Тука е исто така и моќната батерија од 3000 mAh која има опција штедење и брзо полнење!

ПРЕДОБРИ ДЕТАЛИ

преден
блиц

DTS
звук

split

screen

одличен слим дизајн

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

брзина 4G

3 GB RAM 32 GB меморија

Dual SIM

13 MP/8MP

двоен блиц

5,5 HD IPS 18:9

3000 mAh

Gorilla

glass

Android

8.0

ПРЕДОБАР те очекува

ПРОДАЖНИ МЕСТА
Handy MK http://www.handy.mk/mk/shops
NEPTUN MK https://www.neptun.mk

Дознај повеќе на VIVAX страната

Следи ги новостите, промоциите и наградните игри на VIVAX.mk Facebook страната

2018 © Predobar All right reserved.

Android